OFERTA

Prezentujemy Państwu naszą ofertę, która obejmuje wszystkie aspekty związane z pielęgnacją i zakładaniem ogrodów.

Tajemnica pięknego ogrodu tkwi w najmniejszych szczegółach.

Dlatego każdy etap tworzenia ogrodu musi być dobrze przemyślany i dopracowany do ostatniego kamyka czy nasiona. Nie każdy ma czas lub ochotę, aby się tym wszystkim zająć, jednak wcale nie musi! Wystarczy, że zwróci się do nas, a my już o wszystko zadbamy!

Nie czekaj, nie zwlekaj! Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić!

Projektowanie ogrodów

01 projekt

Wykonanie projektu to najważniejszy i najczęściej najbardziej praco- i czasochłonny element budowy ogrodu. Dobry projekt jest kluczem do pięknego i udanego ogrodu, skrojonego na miarę potrzeb jego właściciela. Jest to inwestycja na lata, dlatego każdy jej etap musi być skrupulatnie przestrzegany, tak aby ostatecznie otrzymać przestrzeń, która będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.


W skład etapów przygotowania projektu wchodzą:

 1. I Wizyta u klienta

  na pierwszej wizycie rozmawiamy przede wszystkim o Państwa wyobrażeniach dotyczących wyglądu ogrodu, upodobaniach i wymaganiach jakie musi spełniać ogród (czy ma to być miejsce przeznaczone wyłącznie do celów rekreacyjnych czy też do celów użytkowych (np. ogródek warzywny lub ziołowy, sad). Przedstawiamy również warunki umowy na wykonanie projektu.

 2. Pomiary

  po zaakceptowaniu warunków umowy, w kolejnym etapie zbieramy dokładne pomiary działki, tworzymy dokumentację zawierającą zdjęcia działki oraz okolicy, ocenę podłoża i mikroklimatu panującego na danym terenie.

 3. Tworzenie koncepcji

  W zależności od Państwa potrzeb tworzymy jedną lub więcej koncepcji ogrodu, które następnie omawiamy z Państwem na kolejnym spotkaniu. Ten proces w zależności od ilości koncepcji może trwać od 2 do 3 tygodni.

 4. Przygotowanie projektu

  Projekt tworzymy w oparciu o wybraną przez Państwa koncepcję z uwzględnieniem wszystkich zastrzeżeń, uwag i życzeń omówionych na spotkaniu dotyczącym wyboru koncepcji. Jest to okres, kiedy w konsultacji z Państwem dopracowujemy ostatnie detale i szczegóły. Na tej podstawie przygotowujemy projekt całościowy oraz odrębne projekty dotyczące ukształtowania terenu, rozmieszczenia ścieżek i dróg w ogrodzie, elementów małej architektury, zastosowanych nawierzchni oraz rozmieszczenia roślin. Do projektu dołączamy również opis zagospodarowania terenu oraz planowanych prac, spis roślin wraz z ich krótką charakterystyką i sposobami pielęgnacji oraz kosztorys, czyli naszą ofertę na wykonanie prac. Na Państwa życzenie możemy również przygotować wizualizacje wybranych miejsc w postaci kolorowych szkiców. Czas przygotowania projektów wynosi od 2 do 4 tygodni.

  W tym momencie kończy się etap tworzenia projektu i można przystąpić do jego realizacji!

 

Wykonawstwo

02 wykon

W ramach realizacji oferujemy Państwu pełen zakres usług związanych z budową ogrodu. Wykonujemy ogrody zarówno na podstawie własnych projektów jak i na podstawie projektów innych firm. Pierwszym etapem realizacji jest sporządzenie i zaakceptowanie kosztorysu na podstawie wcześniej wybranego i dopracowanego projektu, a w dalszej kolejności ustalenie harmonogramu prac, tak aby prace przebiegały sprawnie i bez zbędnych opóźnień. Ostatnim etapem przed przystąpieniem do realizacji prac jest podpisanie umowy. Od tego momentu możemy przystąpić do budowy ogrodu.

W ramach realizacji oferujemy:

 • prace ziemne tj. wyrównanie lub zniwelowanie nierówności terenu, nawiezienie dodatkowej warstwy ziemi itp.
 • prace brukarskie i instalacyjne tj. wykonanie ścieżek, bruków, krawężników, murków, systemów nawodnień, oświetlenia
 • budowa elementów małej architektury tj. pergoli, altan, schodków, oczek wodnych
 • sadzenie i przesadzanie dużych oraz małych roślin

Wszystkie wykonywane przez nas prace są wcześniej głęboko przemyślane, zawsze dążymy do tego, aby efekt końcowy przerósł Państwa oczekiwania. Jako wykonawcy oferujemy Państwu pielęgnację ogrodu nawet do pół roku po jego wykonaniu!

 

Systemy nawadniające

03 nawadnianie

Aby rośliny rosły zdrowo i bujnie, a trawnik zachęcał do spacerów bosymi stopami często konieczne bywają systemy nawodnień. Są one polecane do nowo zakładanych ogrodów, choć nie ma przeszkód aby montować nawodnienie w już urządzonym ogrodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy będzie wyjazd na urlop nawet w najgorętszym okresie roku co nie odbije się na żywotności roślin – automatyczne nawodnienie za nas dopilnuje aby wszystkie partie ogrodu otrzymały odpowiednią dawkę wody, a w razie potrzeby wyłączy podlewanie jeśli zdarzą się opady deszczu.

Montaż nawodnienia poprzedzają dokładne oględziny przyłącza wodnego, mierzymy przepływ wody oraz ciśnienie dynamiczne. Na tej podstawie dokładnie wyliczamy ilość sekcji nawadniania oraz ilości i typ potrzebnych zraszaczy czy linii kroplujących.

Poprawnie zamontowany system nawadniania ogrodu pozwala utrzymać rośliny oraz trawniki w nienagannym stanie.

 

Pielęgnacja ogrodów

04 pielegnacja

Aby ogród pozostał piękny i funkcjonalny przez całe lata wymaga umiejętnej pielęgnacji. Nie każdy może sobie pozwolić aby poświęcić na to odpowiednio dużo czasu. Dlatego też oferujemy Państwu możliwość doraźnej lub stałej pielęgnacji ogrodów zarówno nowozakładanych jak i tych starszych.

W ramach prac pielęgnacyjnych oferujemy:

 • pielęgnacje trawnika: wertykulacja, aeracja, odchwaszczanie, nawożenie, koszenie itp.
 • odchwaszczanie rabat
 • opryski ochronne
 • cięcia pielęgnacyjne , formujące i korygujące drzew i krzewów
 • nawożenie roślin
 • prace porządkowe np. grabienie liści, wywóz odpadów
 • serwisowanie systemów nawadniających, systemów oświetlenia
 • fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji i ochrony roślin
 • przygotowanie ogrodu do zimy

 

Rewitalizacje ogrodów

05 rewital

STARE OGRODY CZĘSTO MAJĄ DUŻY POTENCJAŁ

Jeśli posiadasz ogród, który z różnych przyczyn został zaniedbany lub odziedziczyłeś go po poprzednim właścicielu w trochę kiepskim stanie, a marzysz o ogrodzie z prawdziwego zdarzenia, który będzie zachęcał, a nie straszył wezwij pogotowie ogrodnicze – czyli nas.

Podczas jednorazowej wizyty ocenimy w jakim stanie jest Twój ogród i jakie działania należy podjąć, aby przywrócić jego dawną świetność. Być może został on wcześniej zaprojektowany z jakimś zamysłem i wystarczą mniejsze lub większe zabiegi rewitalizacyjne, bez konieczności zakładania ogrodu od nowa, co z pewnością jest bardziej kosztowne.

Rewitalizacja ogrodów polega głównie na oczyszczeniu ogrodu z chwastów, starych, obumarłych roślin, przycięciu nadmiernie rozrośniętych drzew i krzewów, regeneracji trawnika i często na dosadzeniu nowych, świeżych roślin. W ramach takich prac istnieje możliwość zmiany układu ścieżek bądź odnowienia istniejących w ogrodzie ścieżek i dróg, restauracja obiektów małej architektury ogrodowej , zmiana układu klombów i rabat, dosypanie kory i żwiru do istniejących rabat.