Projektowanie ogrodów

01 projekt

Wykonanie projektu to najważniejszy i najczęściej najbardziej praco- i czasochłonny element budowy ogrodu. Dobry projekt jest kluczem do pięknego i udanego ogrodu, skrojonego na miarę potrzeb jego właściciela. Jest to inwestycja na lata, dlatego każdy jej etap musi być skrupulatnie przestrzegany, tak aby ostatecznie otrzymać przestrzeń, która będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.


W skład etapów przygotowania projektu wchodzą:

 1. I Wizyta u klienta

  na pierwszej wizycie rozmawiamy przede wszystkim o Państwa wyobrażeniach dotyczących wyglądu ogrodu, upodobaniach i wymaganiach jakie musi spełniać ogród (czy ma to być miejsce przeznaczone wyłącznie do celów rekreacyjnych czy też do celów użytkowych (np. ogródek warzywny lub ziołowy, sad). Przedstawiamy również warunki umowy na wykonanie projektu.

 2. Pomiary

  po zaakceptowaniu warunków umowy, w kolejnym etapie zbieramy dokładne pomiary działki, tworzymy dokumentację zawierającą zdjęcia działki oraz okolicy, ocenę podłoża i mikroklimatu panującego na danym terenie.

 3. Tworzenie koncepcji

  W zależności od Państwa potrzeb tworzymy jedną lub więcej koncepcji ogrodu, które następnie omawiamy z Państwem na kolejnym spotkaniu. Ten proces w zależności od ilości koncepcji może trwać od 2 do 3 tygodni.

 4. Przygotowanie projektu

  Projekt tworzymy w oparciu o wybraną przez Państwa koncepcję z uwzględnieniem wszystkich zastrzeżeń, uwag i życzeń omówionych na spotkaniu dotyczącym wyboru koncepcji. Jest to okres, kiedy w konsultacji z Państwem dopracowujemy ostatnie detale i szczegóły. Na tej podstawie przygotowujemy projekt całościowy oraz odrębne projekty dotyczące ukształtowania terenu, rozmieszczenia ścieżek i dróg w ogrodzie, elementów małej architektury, zastosowanych nawierzchni oraz rozmieszczenia roślin. Do projektu dołączamy również opis zagospodarowania terenu oraz planowanych prac, spis roślin wraz z ich krótką charakterystyką i sposobami pielęgnacji oraz kosztorys, czyli naszą ofertę na wykonanie prac. Na Państwa życzenie możemy również przygotować wizualizacje wybranych miejsc w postaci kolorowych szkiców. Czas przygotowania projektów wynosi od 2 do 4 tygodni.

  W tym momencie kończy się etap tworzenia projektu i można przystąpić do jego realizacji!