Rewitalizacje ogrodów

05 rewital

STARE OGRODY CZĘSTO MAJĄ DUŻY POTENCJAŁ

Jeśli posiadasz ogród, który z różnych przyczyn został zaniedbany lub odziedziczyłeś go po poprzednim właścicielu w trochę kiepskim stanie, a marzysz o ogrodzie z prawdziwego zdarzenia, który będzie zachęcał, a nie straszył wezwij pogotowie ogrodnicze – czyli nas.

Podczas jednorazowej wizyty ocenimy w jakim stanie jest Twój ogród i jakie działania należy podjąć, aby przywrócić jego dawną świetność. Być może został on wcześniej zaprojektowany z jakimś zamysłem i wystarczą mniejsze lub większe zabiegi rewitalizacyjne, bez konieczności zakładania ogrodu od nowa, co z pewnością jest bardziej kosztowne.

Rewitalizacja ogrodów polega głównie na oczyszczeniu ogrodu z chwastów, starych, obumarłych roślin, przycięciu nadmiernie rozrośniętych drzew i krzewów, regeneracji trawnika i często na dosadzeniu nowych, świeżych roślin. W ramach takich prac istnieje możliwość zmiany układu ścieżek bądź odnowienia istniejących w ogrodzie ścieżek i dróg, restauracja obiektów małej architektury ogrodowej , zmiana układu klombów i rabat, dosypanie kory i żwiru do istniejących rabat.